Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Budča

Mikroregión ADELA

Projekt VSP Hontiansko Dobronivského „Zažime európsky vidiek“

Prvý augustový týždeň bol pre 12 mladých ľudí z územia Verejno súkromného partnerstva Hontiansko- Dobronivského výnimočný. 31. júla sme odlietali z Budapešti do Helsink, kde na nás už čakali ďalšie dvanásť členné tímy z Čiech, Belgicka a hosťujúceho Fínska. Spoločne sme sa presunuli do kempu vzdialeného necelých 200 km od hlavného mesta. Mali sme pred sebou týždeň s názvom Zažime európsky vidiek. Cieľom tohto projektu bolo:
- podporiť aktívne občianstvo mladých v ich regióne a EU,
- rozvíjať solidaritu a toleranciu u mládeže, osobitne súdržnosť spoločnosti v EU,
- pestovať vzájomné porozumenie u ľudí rôznej národnosti,
- prispieť k rozvíjaniu podporných aktivít pre mladých ľudí a ich organizácie,
- podpora európskej spolupráce na úrovni mladých.
Prakticky to znamenalo, že sme prežili úžasný týždeň plný zážitkov, ktoré sa skladali z workshopov a diskusií na tému rozvoja vidieka, ale aj exkurzií po regióne. Videli sme modernú farmu, ktorá slúži ako atrakcia pre turistov, kde sa môžu ubytovať a počas svojej dovolenky spoznávať život so zvieratami. Navštívili sme miestny jarmok, továreň na výrobu umeleckých sklárskych produktov značky Iittala, druhé najväčšie mesto Fínska Tampere...
Každý večer mal v réžii jeden zo zúčastnených tímov, a tak sme si užili Fínsky, Český, Belgický a Slovenský kultúrny program. Prvý kultúrny večer sa predstavili Fíni, ktorí nás okrem iného zaviedli aj do pravej fínskej sauny, ktorá bola súčasťou kempu a ktorú sme si potom mohli užívať celý týždeň. Zatancovali sme si na ich typickej zábave, ktorá bola pre všetkých cudzincov trochu prekvapením, keďže nič podobné u nás nemáme (ani Česi alebo Belgičania). Keďže celý projekt prebiehal v angličtine, všetci sme si ju poctivo precvičovali. Na záver sme sa dohodli, že podobný projekt sa pokúsi zorganizovať niektorá zo zúčastnených krajín aj na rok. Ktovie, možno na rok sa stretneme v obciach nášho regiónu s entuziasticky naladenou skupinou mladých z Fínska, Belgicka a Čiech.

  

Mená zúčastnených:
Tím lídri: Monika Slaninová, Marek Slanina
Participanti: Bačíková Zuzana, Bartík Pavel, Gregáňová Nikola, Hrčková Lucia, Kyslá Daniela, Očovský Ján, Packová Simona, Plevová Zuzana, Slovák Martin, Valentová Martina


Mgr. Monika Slaninová
 


 
 vyhlasenie.doc (39 kB) vyhlasenie.doc (39 kB)

 
 vyhlasenie.pdf (146.5 kB) vyhlasenie.pdf (146.5 kB)

 

webygroup

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 24.2.2018

meniny má: Matej

Vyhlásenie o splnení pravidiel prístupnosti

Webové sídlo obce Budča sa v čo najväčšej miere snaží o dodržiavanie platnej legislatívy v oblasti prístupnosti webových stránok, a to najmä zákona 275/2006 Z.z. o informačných systémoch verejnej správy v znení neskorších predpisov a platného výnosu Ministerstva financií SR o štandardoch informačných systémov verejnej správy.

2604772

Úvodná stránka